BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rašytoja Charlaine Harris

Keista, kuo rečiau rašau, tuo daugiau lankytojų skaito senesnius įrašus. Kuo labiau ir dažniau stengdavausi rašyti, tuo mažiau atsiliepimų :)

Na ką, o štai sausis pasirodė visai produktyvus mėnuo. Perskaityta apie 15 knygų. Neplonų. Ir tik savo malonumui. O visą universitetinį šlamštą nutrenkiau į patį tolimiausią kampą. Ir visai nesigailiu.

Šiandien aprašysiu savo nuomonę apie žiauriai man patikusią Sukės (Sookie) Stekhaus seriją. Na taip, iš pradžių lietuviams toks vardas gali pasirodyti ne pats tinkamiausias. Na, bet angliškai skamba visai neblogai ir nereikia čia tyčiotis. Visų pirma, reikia paminėti, kad Charlaine Harris knygos buvo parašytos pirmiau už Stephanie Meyer. (Jas vienija siužetas apie vampyrus.) Ir ne tik kad jos yra pastarosios įkvėpimo šaltinis (pati prisipažino viename interviu), bet egzistuoja nevienareikšmių nuomonių, kad Meyer papraščiausiai daug ką nuplagijavo. Kadangi skaičiau abi serijas, manau, kad tai labai tikėtina. Beje, kol Meyer stilius tikrai apgailėtinas, ištęstas ir šiaip nelabai vykęs, jos istorijos interpretacija gana sėkmingai gali ir yra paversta į ekranizaciją. Aišku, išmetus visą šlamštą. Na, o Charlaine Harris knygos įkvėpė tikrai gerą serialą “True Blood” (kurį irgi peržiūrėjau - liuks!). Deja, nemanau, kad jį rodys Lietuvoje dėl gan atvirų scenų. Beje, tas serialas ir išpopuliarino šį žymų paveiksliuką:

Charlaine Harris (1951) nėra pradedanti rašytoja. Ji rašo jau virš 20 metų. Jos darbuose daugiausia yra persipynusios detektyvo, siaubo, nuotykių, meilės, fantazijos, gotikos tematikos. Labai įtraukiančios knygos. Daugelis veikėjų išlieka per visą seriją. Šį pavasarį bus išleista 10-oji knyga. Kol kas, “True Blood” yra sukurti tik 2 sezonai. Filmas nevisai tiksliai remiasi knygomis. Lietuvių kalba išleistos tik 3 pirmos knygos. Tikiuosi, per knygų mugę Vilniuje jau bus pristatyta ir ketvirtoji. Nors, prisipažinsiu, šios knygos mane taip įtraukė, kad parsisiunčiau elektronines jų versijas anglų kalba ir jas surijau. Ir tai buvo pirmas kartas, kai aš skaičiau knygą per kompiuterį. Nekenčiu to daryti ir dėl to tiek metų iš principo to nedariau. Nėra nieko geriau už tikrą knygą :)

Štai visa serija:

1. Dead until Dark 2001                  2. Living Dead in Dallas 2002

3. Club Dead 2003                              4. Dead to the World 2004

5. Dead as a Doornail 2005                   6. Definitely Dead 2006

7. All Together Dead 2007                   8. From Dead to Worse 2008

9. Dead and Gone 2009   10. Dead in the Family 2010(bus išleista)

Labai gražiai per visą seriją kartojamas ir dėl to jungiantis ir vienijantis knygas yra žodis “Dead”. Jei susidomėjote, apsilankykite Charlaine Harris puslapyje http://www.charlaineharris.com

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Rašytoja Charlaine Harris”

 1.   vilma rašo:

  as taip skaiciau sia serija, visiskai tau pritariu…ir kaip sakant kabli geroka pagavau. norejau pasiteirauti gal zinai kur galima butu gauti internetine paskutines knygos versija?

 2.   Kristinooshke rašo:

  Taip, as jau turiu. :)
  Galeciau pasidalinti. Labai sultingas gabalelis…

 3.   vilma rašo:

  ui tik dabar sugrizau :) buk gera imesk i pasta wiwalityy@gmail.com
  buciau laaaabai laaabai dekinga:)

 4.   Monika rašo:

  Sveiki,
  Atsiuskit kas turit sios rasytojos knygu
  tapatitavo@gmail.com

  Aciu :)

 5.   agne rašo:

  as ir noreciau sios rasytosjos knygu,gal kas galite atsiusti?:) pupyte.daugaliene@gmail.com

 6.   katute rašo:

  labas, negali atsiust man 8 ir 9 knygas?katute89@gmail.com

 7.   Greta rašo:

  gal galetumet 1 ir 2 knygas i Gretaviskontaite@gmail.com kas nors atsiust? ^^

Rašyk komentarą