BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Johana Spiri - Heida

Autorė - Johana Spiri

Pavadinimas - Heida

Šveicariškas pavadinimas - Heidi

Leidykla - Vaga

Žanras - Apsakymas

Išleista - 1978

Vertė - Pranas Mašiotas

Puslapių - 306

Heida - tai knyga parašyta šveicarų rašytojos Johannos Spyri (1827-1901). Tai gana senas kūrinėlis, jam virš 100 metų, todėl ir Prano Mašioto vertimas man patiko, dvelkia tokiu senoviškumu. Knyga atrodo labiau autentiška. Šiuolaikiniai vertimai ne visi yra geri.

Na, kagi, o knygutė, kaip jau tikriausiai supratote, yra apie mergaitę, vardu Heida. Ji yra našlaitė. Jos teta, mamos sesuo Deta, nusprendusi pati išvykti dirbti į Frankfurtą, atveda mergaitę piktam, taip vadinamam “ganyklų dėdei”, kuris yra jos senelis. Visi galvojo, kad mergaitė prapuls, nes tas senis visiems buvo piktas ir gyveno ne kaimelyje, bet aukštai kalnuose, kaip atsiskyrėlis. Mergaitės ir senelio laukia daugybė nuotykių.

Pati mergaitė - tai pozityvumo įsikūnijimas, jai viskas smagu ir gera, ji visur randa džiaugsmą, net ir vargingiausiomis sąlygomis. Kažkiek primena Polianą. Knyga spinduliuoja gerumu, nuotaikingumu, meile. Meile savo artimui, meilė draugui, meilė gyvūnėliams bei gamtai. Na, tikrai malonus skaitinys. O vaikams puikiai turėtų sužadinti vaizduotę, nes yra ir tokių scenų kaip vaiduoklių medžiojimas :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą