BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gretchen Rubin - Laimės projektas

Autorė - Gretchen Rubin

Pavadinimas - Laimės projektas (Arba kodėl aš praleidau metus stengdamasi dainuoti rytais, tvarkytis spintas, tinkamai pykti, skaityti Aristotelį ir apskritai daugiau džiaugtis)

Angliškas pavadinimas - The Happiness Project

Leidykla - Vaga

Žanras - Projektas

Išleista - 2010

Vertė -Jovita Groblytė

Puslapių - 408

Kaina - 34.50 Lt

Tą knygutę pirkau prieš kokio pusantro mėnesio, kai nelaimių pas mane buvo iki kaklo. Įdomiai gavosi: visa nusiminusi ir sulijusi įėjau į prekybcentrio knygyną, nuėjau tiesiai prie tos knygos, tarsi žinočiau, kad ji tokia yra išleista, ją pasiėmiau ir nusipirkau. Galvojau, laimės projektas, hmm, gali būti įdomu ir, galbūt, yra tai, ko man tuo metu reikėjo. Nors ir nelabai tikiu tokiom savipagalbos knygom. “Laimės projektas” parašytas 44-erių metų amerikietės rašytojos iš Misūrio valstijos, dabar gyvenančios Niujorke. Tačiau, tiesą pasakius, pirkdama knygą galvojau, kad tai yra romanas ar kitoks nuotaikingas kūrinys. Deja, jau kai nesiseka, tai nesiseka. Štai ištraukėlė, apie ką turėtų būti knyga (nuorašas nuo knygos galinio viršelio):

Vieną lietingą popietę pačioje netikėčiausioje vietoje - autobuse - Grečen Rubin suvokė štai ką: laikas bėga, o ar aš pakankamai dėmesio skiriu tam, kas tikrai svarbu? O gal mano gyvenimas eina veltui? Tą akimirką Grečen nusprendė metus laiko skirti pačios sugalvotam laimės projektui.
Autorė detaliai ir su humoru įamžina asmeninius dvylikos mėnesių nuotykius, kuriuos patyrė mėgindama amžių išmintį ir dabartinius mokslinius tyrinėjimus apie tai, kaip tapti laimingesniam.

„Laimės projektas” - Dalai Lamos „Laimės meno” ir Elizabeth Gilbert „Valgyk, melskis, mylėk” mišinys, nematomomis siūlėmis sudygsniuotas iš pačių įvairiausių šaltinių: psichologijos mokslininkų, rašytojų, poetų ir filosofų įžvalgų.

G. Rubin nesiekė iš esmės pasikeisti, ji tiesiog susitelkė į tai, kad pagerintų savo gyvenimą tokį, koks jis yra. Kiekvieną mėnesį ji laikėsi vis naujų pasižadėjimų: išreikšti meilę, atrasti daugiau džiaugsmo, rašyti dėkingumo dienoraštį, mažiau galvoti apie rezultatus. Autorės išvados kartais stebina: laimę galima nusipirkti, jei pinigai leidžiami išmintingai, naujovės ir iššūkiai suteikia be galo daug džiaugsmo ir patys mažiausi pokyčiai gali pakeisti kiekvieno gyvenimą.

Žavus ir sąmoningas „Laimės projektas” yra pamokantis, bet kartu ir linksmas, jis verčia susimąstyti, prikausto dėmesį ir yra lengvai skaitomas. Knyga tiesiog trykšte trykšta Grečen Rubin aistra jos pasirinktai temai, tad perskaitę vos kelis skyrius pajusite įkvėpimą pradėti asmeninį laimės projektą.

Deja, tai ir yra projektas tikrąja to žodžio prasme. Nepasakyčiau, kad knyga trykšta optimizmu, energija ar aistra. Ir nepasakyčiau, kad knyga prikausto dėmesį ir yra lengvai skaitoma, nors susimąstyti vietomis yra kur. Greičiau jau viena moteriškė nusprendė, kad nebūtina sirgti depresija, kad norėtum būti dar laimingesnė, nors pati sako, kad jos šeimyninis gyvenimas buvo beveik idealus. Na, iš esmės, gal ir nieko čia blogo. Bet jei atvirai, kartais man atrodo, kad moteriškė ieško, ko nepametus. Rašymo stilius daugiau oficialus, dažnai naudojamos frazės “tyrimai rodo”, arba “specialistai sako”. Na, rašymas toks kaip ataskaita. Skaičiau viename jos interviu, kad net pačiam “intervistui” pasirodė keista, kad ji tik pasitaikius progai stengiasi visur parodyti, kaip koks tyrimas ką sako.  Prireikė pusantro mėnesio, kad perskaityčiau. Ir beskaitant vis laukiau, kada čia bus įdomiau.

Na, tikrai nėra visa knyga bloga. Yra ir keletas man patikusių minčių. Tačiau ta knyga pateikta daug patraukliau, nei yra iš tiesų. Gražus viršelis, įdomūs skyrių pavadinimai ir t.t. Pvz.:

Pirma skyrius, Sausis, Energijos sužadinimas, Gyvybingumas.

Antras skyrius, Vasaris, Prisimink meilę, Santuoka.

Trečias skyrius, Kovas, Siek daugiau, Darbas.

Ketvirtas skyrius, Balandis, Pralinksmėk, Motinystė.

Penktas skyrius, Gegužė, Į džiaugsmą žiūrėk rimtai, Laisvalaikis.

Šeštas skyrius, Birželis, Atrask laiko draugams, Draugystė.

Septintas skyrius, Liepa, Nusipirk laimės, Pinigai.

Aštuntas skyrius, Rugpjūtis, Susimąstyk apie dangų, Amžinybė.

Devintas skyrius, Rugsėjis, Įgyvendink savo aistrą, Knygos.

Dešimtas skyrius, Spalis, Būk dėmesinga, Atidumas.

Vienuoliktas skyrius, Lapkritis, Kad širdis būtų patenkinta, Požiūris.

Dvyliktas skyrius, Gruodis, Tobula mokymų stovykla, Laimė.

Ta knyga yra viena iš 2010 New York Times bestselerių. Ir iš tiesų, pas mane viešėjo vienas amerikietis ir sakė, kad ta knyga pas juos visur, visi apie ją žino, visi aptarinėja. Svarstantiems, ar pirkti šią knygą, patarčiau pirma apsilankyti Gretchen Rubin bloge, kur praktiškai ir yra publikuota beveik visa jos knyga. Na, o nusprendusiems pirkti, manau, vertimas tikrai neblogas. Ir knygos kokybė gera.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (8) | “Gretchen Rubin - Laimės projektas”

 1.   sekmeskodas rašo:

  Skaitau ta knyga ir matau ja visai kitokiomis akimis, nei jus aprasete.

  Matomai, kiekvienam savo :)

 2.   Kristinooshke rašo:

  Būtų tikrai įdomu sužinoti daugiau, ką manote apie šią knygą.

 3.   ausra rašo:

  labas vakara. O man kaip tik patiko rasimo stilius aisku yra keletas trukumeliu taciau ji pilna ideju.
  O kas svarbiausia ikvepe. pagal mene si knyga metu atradimas skatinantis imtis veiksmu. Daug praktiniu patarimu ir kas svarbiausia is gyvenimiskosios puses.

 4.   zivile rašo:

  Sveiki :)
  as taip pat siuo metu skaitau “Laimes projekta” ir man si knyga labai patinka! Papriestarauciau skilties autorei - tekstas skaitosi labai legvai ir tikrai jis pilnas ivairiausiu pasiulymu, atradimu! Zinoma, kiekvienam kitaip, visi juk skirtingi ;)
  Man patinka,kad daugelis jos issakytu minciu yra pagristos faktais (tais tyrimais), nes tai idomu! Patinka, kad labai daug citatu is ivairiu garsiu autoriu, mastytoju, filosofu knygu..Galbut vietomis tekstas ir naivokas, bet - ko daugiau reikia kai lyja uz lango ir kai tikrai susimastai - kas ta laime, o autore siulo atsimerkti - ji visur aplink mus, net neisejus is namu ;))))
  Idomaus ir malonaus skaitymo, kas susigundysite skaityti!

 5.   Kristinooshke rašo:

  Na, o manęs kažkodėl neužkabino. Nors patiko ta vieta su spintomis :)

 6.   gelee rašo:

  knyga neriali, perskaiciau per 2 dienas.
  verta nusipirkti, nes tikrai prikausto demesi :)

 7.   Jolita rašo:

  Parduokit, kas perskaitet ;) Labai jau brangi… jolita.v@info.lt

 8.   Renata rašo:

  Rekomenduočiau perskaityti kiekvienai. Kiekviena atras kažką sau, vienos mažiau kitos daugiau. Aš asmeniškai daug ką ir taip taikau, bet buvo smagu skaityti, kaip ji kai kuriuos dalykus atranda. Pradžiai man skaitėsi labai lengvai, bet pabaigoje man pasijuto toks lyg “rašau, kad reikia pabaigti”. Tai vat kažkaip dar r nepabaigiu 2 paskutinių mėnesių :)
  Perskaičiusi šią knygą galvoju nesustoti ir toliau domėtis apie laimę, tad skaitysiu jos rekomenduotą knygą “Laimės menas” :)

Rašyk komentarą